projekty   studio   oferta   kontakt   en

Nordycka funkcjonalność


Jak zaprojektować nowe 65 metrowe mieszkanie, w którym połowa mebli to stare meble Ikea? Kontynuując metodę Skandynawów. Jest to język, który bardzo lubię – pozorna przypadkowość wymieszana ze stylistycznym rygorem, im większa dysproporcja w cenie i jakości mebli, tym lepiej.


Mieszkanie zostało dostosowane do potrzeb dojrzałej pary. Spora część wyposażenia pochodzi z poprzedniego mieszkania właścicieli. Meble w przedpokoju i w łazience, sofa, fotel, szafka rtv i stół jadalniany to znane i lubiane modele Ikea. Największym wyzwaniem było uzupełnienie tego zestawu w taki sposób, aby zyskać skandynawską prostotę, lekkość i odrobinę nonszalancji. Mieszkanie ma dwie jednoosobowe sypialnie i pojemną garderobę przy wejściu. W salonie jest miejsce na rozkładany stół, kultowe krzesła Fameg z ciemnego drewna dobrze wpisują się w nordycką stylistykę. Atmosferę podkreślają lampy vintage, marokański dywan, oraz obrazy Olgi Szczechowskiej. Zieloną kuchnię uzupełniają barwne detale: płytki ze wzorem lastryko i plakat Gosi Herby. W kolorowej łazience znajdziemy m.in. składany prysznic z łatwym dostępem. Całe mieszkanie jest przytulne i pozytywnie nastawia do życia zgodnie z duńską filozofią hygge.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2023 realizacja: 2023 powierzchnia: 65m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Zasoby Studio

Mieszkanie zostało dostosowane do potrzeb dojrzałej pary. Spora część wyposażenia pochodzi z poprzedniego mieszkania właścicieli.Atmosferę podkreślają lampy vintage, marokański dywan, oraz obrazy Olgi Szczechowskiej.

Całe mieszkanie jest przytulne i pozytywnie nastawia do życia zgodnie z duńską filozofią hygge.
oglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2024 Marmur Studio Anna Smardz