projekty   studio   oferta   kontakt   en

Aranżacja wnętrz
w stylu nowoczesnym


Dom we Wrocławiu ma kształt litery L, dzięki czemu znaczna jego część jest otoczona ogrodem. Centralnym elementem otwartej strefy dziennej o łącznej powierzchni 80m2 są ażurowe, rzeźbiarskie schody. Wewnątrz dominują nowoczesne i ponadczasowe rozwiązania, szlachetne i wyraziste materiały i kolory, w otoczeniu których inwestorzy czują się dobrze.


Projekt wnętrz stanowi kontynuację współpracy z Inwestorami przy projekcie architektoniczno-budowlanym. Układ funkcjonalny domu pozostał bez zmian, więc projekt wnętrz stanowił uzupełnienie poprzednich założeń. Taka forma współpracy pozwoliła na wysoką jakość usług i przemyślane rozwiązania. Układ funkcjonalny został dopasowany do wytycznych: obszerna strefa dzienna na parterze, na piętrze pokoje dzieci (blisko schodów), mała sypialnia z łazienką i garderobami oraz pokój kinowy nad garażem. Inwestorzy to fani eleganckich i nowoczesnych wnętrz. Zależało im na zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i wysokiej funkcjonalności. Nie mogło zabraknąć spektakularnego efektu, zwłaszcza w strefie dziennej dostępnej dla wszystkich. Wnętrza na piętrze miały być wykończone bardziej ozdobnie.
Funkcje strefy dziennej zostały rozmieszczone tak, aby nie kolidować z widokiem na ogród. Prawie cały dom został wykończony deskami z ciemnego drewna. Na parterze układ desek skierowany jest w stronę tarasu, podkreślając widok. Kominek narożny z indywidualną obudową, w tym jego boczna ściana z ukrytymi drzwiami do wc, został wykończony mocnymi ciemnymi płytami ze spieku kwarcowego. Ten sam materiał znajdziemy na autorskim stoliku kawowym oraz na ścianie z telewizorem. Meble kuchenne zostały wykonane z płyty meblowej o podobnym wybarwieniu do płyty kominka. Inwestorom zależało na elementach z betonu. Zastosowaliśmy beton w dolnej części obudowy kominka i do wykonania trzech pierwszych stopni schodów, dodając im dynamiki.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2017-2018, 2019-2020 realizacja: 2018-2022 zakres prac: projekt architektoniczno - budowlany, projekt wnętrz z nadzorem powierzchnia: 250m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Maciej Lulko

oglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz