projekty   studio   oferta   kontakt   en
Projekt domu we Wrocławiu 


Nowoczesny dom dla nowoczesnej rodziny. Dom został wyposażony w składane okna na parterze i na piętrze, co pozwala połączyć wnętrze z ogrodem na całej rozpiętości. Budynek ma kształt „L”, jest kompaktowy i przygotowany na zastosowanie systemów odzysku energii. Minimalizm w wyrazie architektonicznym podkreśla jego dostojność.

Ołtaszyn to dzielnica w poludniowej części Wrocławia, przyłączona do miasta w latach 50tych XXw. Chociaż historia Ołtaszyna sięga Średniowiecza, z powodu prawie całkowitego zniszczenia w trakcie II Wojny Światowej, dziś funkcjonuje jako prestiżowa dzielnica domów jednorodzinnych i - od 2000 roku - osiedli mieszkaniowych niskiej intensywności. Budynek usytuowany jest 5m od ulicy, zwrócony do niej ścianą z wjazdem do garażu. Dzięki temu, że wjazd do garażu jest w miejscu uskoku granicy działki, na terenie posesji zmieszczą się tymczasowo dodatkowe samochody. Budynek jest maksymalnie dosunięty do północnej, zachodniej i północnej granicy.
Układ pomieszczeń pozwala płynnie przejść z jednego końca domu na drugi.Na piętrze znajduje się część sypialna i rekreacyjna. Pokoje dzieci mają antresole, oraz okna na dwie strony. Duża łazienka na piętrze połączona jest z sauną, która ma bezpośrednie wyjście na taras.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2017 etap projektu: projekt budowlany i projekt wnętrz z nadzowem powierzchnia: 250 m2 (bez garażu) lokalizacja: Wrocław


Zobacz projekt wnętrz domu!


Dzięki temu, że wjazd do garażu jest w miejscu uskoku granicy działki, na terenie posesji zmieszczą się tymczasowo dodatkowe samochody.


wizualizacje

︎


oglądaj dalej

︎


Architekt Wnętrz Wrocław
Anna Smardz MARMUR STUDIO
- projektowanie wnętrz © 2024