projekty   studio   oferta   kontakt   en
Old & new


Remont częściowy wymaga powściągliwości i uważności. Chcemy, aby remontowana przestrzeń uległa stosownej przemianie jednocześnie pamiętając, że stanowi część pewnej całości. Wnętrza Domu na Oporowie są kolejnym dowodem na to, że im więcej (pozornych) ograniczeń, tym bardziej satysfakcjonujący efekt końcowy.


Dom na wrocławskim Oporowie nie był remontowany od lat 90-tych, mieszkali w nim rodzice Inwestora. Część z wyposażenia miała zostać, część miała być przeniesiona z innego mieszkania, co należało odpowiednio zaaranżować w remontowanej części dziennej. Pozostałe pomieszczenia miały ulec odświeżeniu, natomiast gruntowny remont obejmował łazienki: łazienkę dla gości, łazienkę z sauną i łazienkę główną na poddaszu. W części dziennej wymieniliśmy płytki podłogowe na czarny kamień, co mocno odcięło posadzkę od pozostałych ścian i dociążyło przestrzeń. Ściany pomalowaliśmy na biało i 'aranżacja zrobiła się sama' - biel dodała oddechu wyrazistym meblom i dodatkom i uwypukliła panujący za sprawą zarośniętego ogrodu przyjemny półmrok. Projektując nowe meble kuchenne zastosowaliśmy fronty w kolorze jasnego drewna z czarnymi uchwytami. Kominek został minimalnie unowocześniony: usunęliśmy kamienną nadstawkę i wykończyliśmy obudowę kominka płytą w kolorze kuchni. W salonie znalazło się miejsce na nowy mebel – szafkę na wino. W łazience dla gości wykorzystaliśmy starą konsolę jako szafkę pod umywalkę. Przyjęliśmy kolory pasujące do części dziennej – czarny kamień i marmurowe płytki. W łazience z sauną zastosowaliśmy sosnowe meble, marokańskie płytki na podłodze i piaskowe na ścianie – wszystko, aby łazienka i sauna stanowiły całość. Przestronna łazienka na poddaszu stanowiła największe wyzwanie i jej opis i zdjęcia znajdują się tutaj.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2019 realizacja: 2019 zakres prac: projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy, nadzór autorski powierzchnia: 270m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Maciej Lulko


Kliknij tutaj, by obejrzeć zdjęcia głównej łazienki na poddaszu.oglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz