projekty   studio   oferta   kontakt   en
Aranżacja wnętrz w stylu soft minimalizm


W tym remontowanym wnętrzu domu w Środzie Śląskiej dominują beże i brązy. Drewniane meble w różnych stylach łączy naturalna ciepła paleta barw, ciekawa forma i dobra jakość. Dekorację wnętrz stanowią pamiątki i dodatki tworząc nowoczesną i stylową aranżację w kolorach ziemi - osobistą oazę spokoju.


Dom jest bardzo kompaktowy ale jednocześnie, będąc w środku, ma się poczucie przestrzeni. Zachowano układ pomieszczeń, istniejące schody na poddasze i drzwi wewnętrzne. Minimalizm w domu łagodzą różne odcienie i gatunki drewna, naturalne i ciepłe kolory i materiały oraz sporo czarnych akcentów. Beże i szarości dobrze komponują się z neutralną bielą ścian, a czarne meble i lampy przełamują balans dodając elegancji. Salon został wyposażony w beżową sofę narożną, stylowy dywan i nowoczesną szafkę rtv. Stolik kawowy z marmurowym blatem, industrialny regał i komoda Ikea zostały przeniesione ze starego mieszkania inwestorów. W jadalni, z której jest wyjście na taras, znajdziemy stylowe krzesła z plecionką wiedeńską i dębowy stół w stylu loft. Do jadalni przylega kuchnia z wyspą i spiżarka. Istniejące dębowe drzwi do spiżarni nabrały charakteru dzięki nowej czarnej klamce. Szare drewniane fronty meblowe bardzo dobrze komponują się z czarnym kamiennym blatem kuchennym, a czarne uchwyty dodają nowoczesnej kuchni lekko rustykalnego klimatu. Główny akcent łazienki na parterze stanowi ściana z okrągłym lustrem wykończona czarnymi płytkami – cegiełkami. Czarne płytki dobrze współgrają z płytkami imitującymi lastryko i z resztą wyposażenia: czarną szafką ze złotymi uchwytami i czarną armaturą, kabiną prysznicową i złotymi lampami. Mała betonowa łazienka na poddaszu została wykończona mikrocementem, łącznie ze skosami. Udało się w niej zmieścić wolnostojącą wannę z baterią stojącą. W aranżacji sypialni na szafkach nocnych również wykorzystano motyw plecionki wiedeńskiej. Minimalizm w domu został osiągnięty.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2021 realizacja: 2021-2022 zakres prac: kompleksowy projekt wnętrz z nadzorem autorskim powierzchnia: 110m2 lokalizacja: Środa Śląska zdjęcia: Maciej Lulkooglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz