projekty   studio   oferta   kontakt   en
Aranżacja biura w starej willi


Budynek jednorodzinny w podwrocławskiej miejscowości Wysoka został przebudowany i przekształcony w budynek biurowy. Obiekt nosi ślady poprzedniej funkcji, co widać w kameralności i przytulności przestrzeni.

 


Aranżacja biura zależy od systemu pracy firmy. Centralny układ komunikacyjny klasycyzującej willi z 2002r. idealnie nadawał się do adaptacji na przestrzeń biurową, pomieszczenia usytuowane dookoła reprezentacyjnej klatki schodowej wielkością odpowiadały wymaganiom. Firma stawia pracownika i jego potrzeby na pierwszym miejscu (human centered design), miejsca pracy są dobrze nasłonecznione i gwarantują komfort pracy. Układ funkcjonalny zatem w większości zachowano: pokoje zostały zaadoptowane na biura dla kilkuosobowych zespołów, garaż na salę konferencyjną, a dwupoziomowy salon z kominkiem (także zachowanym) stał się wielofunkcyjną salą socjalno – networkingową. Dzięki doprowadzonym mediom i odpowiedniej aranżacji sala przede wszystkim pełni funkcję jadalni, ale można w niej także zorganizować spotkanie typu town hall meeting lub szkolenie. Do jadalni przylega profesjonalna kuchnia z bufetem, gdzie przygotowywane i serwowane są śniadania dla pracowników.
Nie tylko przestrzenie ale i niektóre materiały wykończeniowe udało się oszczędzić (less waste office). We wszystkich pomieszczeniach biurowych, gdzie było to możliwe oraz w korytarzu na piętrze zachowano istniejące parkiety. W myśl zasady ‘reuse’ firma przeniosła do nowego budynku swoje stare meble, elementy oznakowania i identyfikacji wizualnej. Projekt, zgodnie z wytycznymi inwestora, nie zakładał strefy klienta, jednak w trakcie realizacji pojawiła się taka potrzeba i udało się wygospodarować niewielkie lobby na wejściu.

inwestor: Trans.eu Group S.A autor: Iwona Iskra, Piotr Krynicki, Anna Smardz projekt: 2020 realizacja: 2020-2021 zakres prac: projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy, nadzór autorski powierzchnia: 600m2 lokalizacja: Wrocław, Wysoka fot. Maciej Lulko


Zobacz zdjęcia PRZED i PO przebudowie!︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz