projekty   studio   oferta   kontakt   en
Projekt biurowca w klasycyzującej willi


Działka, na której stał dom miała duże możliwości inwestycyjne. Mimo tego, firma Trans.eu zdecydowała się pozostawić istniejący budynek i z naszą pomocą wykorzystać jego potencjał. Czy prościej było wyburzyć? Tak. Ale wraz z zasadą 3Rs reduce reuse recycle dostosowaliśmy budynek do potrzeb nowych użytkowników.


Dom wybudowany w 2008r miał plan krzyża z zadaszonymi tarasami od frontu i od ogrodu. Przed przebudową ciężko było przejść obok niego obojętnie. Rozbudowaliśmy budynek bez zmiany kubatury, w obrysie istniejącego dachu. Elewacja została odświeżona i uproszczona. Podkreśliliśmy wejście do budynku ażurowym drewnianym zadaszeniem. W miejscu dwustanowiskowego garażu w bryle budynku zlokalizowaliśmy salę konferencyjną. Istniejący układ pomieszczeń udało się wykorzystać w 80%. Zachowaliśmy centralny układ komunikacyjny z otwartą klatką schodową. Pokoje dostępne z holu zostały zaadaptowane na pomieszczenia pracy kilkuosobowych zespołów. Wewnętrz willa była wykończona głównie wzorzystymi parkietami, sufity i ściany były zdobione gipsową sztukaterią. Symbolem poprzedniego wystroju jest kominek w sali śniadań.

inwestor: Trans.eu Group S.A autor: Iwona Iskra, Piotr Krynicki, Anna Smardz projekt: 2020 realizacja: 2020-2021 zakres prac: projekt budowlany i projekt wnętrz z nadzorem powierzchnia: 600m2 lokalizacja: Wrocław, Wysoka fot. Maciej Lulko


Zobacz zdjęcia PRZED i PO przebudowie!

Przed przebudową ciężko było przejść obok niego obojętnie. Rozbudowaliśmy budynek bez zmiany kubatury, w obrysie istniejącego dachu.
oglądaj dalej

︎


Architekt Wnętrz Wrocław
Anna Smardz MARMUR STUDIO
- projektowanie wnętrz © 2024