projekty   studio   oferta   kontakt   en
Aranżacja łazienki we Wrocławiu


Przemyślana aranżacja, dobrze dobrane kolory i naturalne materiały decydują o odbiorze przestrzeni zgodnym z intencją projektu – ta łazienka na poddaszu to prawdziwy nowoczesny salon łazienkowy w duchu ciepłego minimalizmu.


Łazienka z oknem, czyli dostępem do światła dziennego to już połowa sukcesu. Łazienka na poddaszu stanowi wyzwanie, do tego, jeśli nie jesteśmy ograniczeni małym metrażem, robi się znacznie trudniej. Przestronna łazienka to, wbrew pozorom, poważne zadanie projektowe. Standardowa aranżacja wnętrza dużej łazienki to rozmieszczenie  funkcji przy ścianach: prysznic, wanna, wc, bidet i szafki - w efekcie powstaje puste i nieprzyjazne pomieszczenie. Projektowana łazienka ma prawie 12m2 powierzchni, ale nad połową pomieszczenia jest skos, więc przestronność wnętrza jest iluzją, co uwzględniliśmy i wykorzystaliśmy w projekcie.
Pomieszczenie podzieliliśmy na dwie części lekką ścianką, za którą umieściliśmy otwarty prysznic walk-in z odpływem liniowym. Wydzielająca ściana jest wolnostojąca, ale wejście pod prysznic odbywa się tylko z jednej strony, ponieważ z drugiej jest skos. Dzięki temu uzyskaliśmy przytulny i klimatyczny prysznic z wpadającym delikatnym światłem. Przed ścianką powstało idealne miejsce na dobrze wyeksponowaną wolnostojącą wannę. Przy okazji remontu poddasza w Domu na Oporowie odsłonięta została więźba dachowa. Drewno dodaje łazience przytulności i stanowi minimalistyczną dekorację. Łazienka została wykończona szarymi płytkami z interesującym rysem kamienia. Całość dopełniają czarne baterie i lampy, które dobrze komponują się z szarością i drewnem.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2019 realizacja: 2019 zakres prac: projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy, nadzór autorski powierzchnia: 270m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Maciej Lulko łazienka jest częścią projektu wnętrz Domu na Oporowie
Kliknij tutaj, by obejrzeć zdjęcia reszty projektu wnętrz domu na Oporowie we Wrocławiu.oglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz