projekty   studio   oferta   kontakt   en
Ogrody Hallera


Styl w mieszkaniu można scharakteryzować dwoma słowami: drewno i kolor. Podłogi w całym mieszkaniu wykończono klasycznym dębowym parkietem, z którym dobrze kontrastują z proste antracytowe drzwi oraz pomieszczenia w różnych kolorach: zielony przedpokój, soczysta kuchnia, szara sypialnia, oraz łazienki w odcieniach ciepłym i chłodnym.

W mieszkaniu od razu widać zamiłowanie właścicieli do gotowania. Kuchnia z wyspą to najważniejsze pomieszczenie, w którego aranżację wszystkie strony włożyły najwięcej serca. Kuchnia jest kolorowa, inspirowana stylem włoskim, z kamiennym blatem i oryginalnymi zielonymi płytkami szkliwionymi. Wysoka zabudowa kuchni w kolorze ściany skrywa sprytną spiżarkę.
W przedpokoju wydzielono małą garderobę na kurtki, buty i torby podróżne, która jest niewidoczna dzięki drzwiom z ukrytą ościeżnicą. Częścią szarej sypialni jest otwarta garderoba, wydzielona ażurową ścianą z belek z litego drewna, dzięki czemu zyskuje odrobinę dziennego światła. Aby zrównoważyć mocne kolory kuchni salon jest stonowany, dominują biel i pastele. Do strefy wypoczynkowej przylega jadalniana z duży drewnianym stołem i witrynami na szkło. Do sypialni przylega łazienka z prysznicem walk-in z wolnostojącą owalną wanną. Druga łazienka w mieszkaniu, zlokalizowana przy salonie, została utrzymana w ciepłych beżach i brązach, całość także dopełniają drewniane elementy: blat i szafka. 
Drewniane konstrukcje w sypialni i kuchni, oraz białe drewniane sufity w części dziennej sprawiają, że całe wnętrze ma przytulny i nowoczesny charakter. Apartament funkcjonalnie zaaranżowano tak, aby zmaksymalizować poczucie przestrzeni. Jeden z małych pokoi został zlikwidowany na rzecz jadalni, która teraz stanowi część salonu. Dzięki temu przedpokój zyskał więcej światła i widok od wejścia na salon z tarasem.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2017 realizacja: 2018 zakres prac: projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy, nadzór autorski powierzchnia: 90m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Maciej Lulko
użyj bocznych strzałek, aby obejrzeć  metamorfozę  układu pomieszczeń w mieszkaniu
︎


oglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz