projekty   studio   oferta   kontakt   en

Aranżacja mieszkania na wynajem


Wrocław ma prężnie działający rynek najmu nieruchomości, ale zapotrzebowanie nie dotyczy tylko metropolii. Kobierzyce to miasto z bardzo dobrym dojazdem, miejsce dla ludzi pracujących w okolicy lub po prostu chcących się cieszyć urokiem małego miasteczka ze starym parkiem. Mieszkanie na wynajem pod Wrocławiem zostało urządzone w jasnych kolorach, przytulnie i elegancko, w duchu ciepłego minimalizmu.


Przyjęliśmy nowoczesny styl soft minimal, czyli proste rozwiązania, dopracowana organizacja przestrzeni i ciekawe detale. Mieszkanie od wejścia urzeka miękkim i ciepłym światłem. Zdecydowaliśmy z Inwestorami podkreślić ten zastany urok i zachować przytulność mieszkania na poddaszu. Budżet na mieszkanie był niewielki. Mimo, że wyposażenie pochodzi z marketów budowlanych i meblowych, wszystkie elementy zostały skrupulatnie wybrane, dzięki czemu całość tworzy spójny i unikatowy charakter. Pierwszymi meblami kupionymi do mieszkania były niemieckie krzesła z lat 60 Mignon Mobel, znalezione na aukcji internetowej. Ostatnim elementem, 'wisienką na torcie', był kinkiet w kuchni, którego szukaliśmy bardzo długo (poprzedni wybrany w określonym budżecie został wyprzedany). To dwupokojowe mieszkanie ma tylko 30m2 (po podłodze 40m2) i nie należy do ustawnych. Większość przestrzeni zajmują skosy, pomieszczenia są podłużne i zaplanowanie maksymalnej funkcjonalności, jak dla mieszkania na wynajem, wymagało chwili zastanowienia. Podnieśliśmy komfort dodając miejsca do przechowywania. W sypialni we wnęce wydzieliliśmy garderobę, na wejściu do mieszkania dodaliśmy szafę, co dodatkowo wydzieliło przedpokój od kuchni. Nie obyło się bez kosmetycznych ale obowiązkowych przeróbek instalacji elektrycznej. Dobrze dobrany styl zagwarantował atrakcyjność estetyczną i wyróżnienie na rynku, oraz zminimalizował czas poszukiwań najemcy.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2022 realizacja: 2023 zakres prac: kompleksowy projekt wnętrz z nadzorem autorskim powierzchnia: 30m2 lokalizacja: Kobierzyce zdjęcia: Zasoby Studiooglądaj dalej

︎


  
projektowanie wnętrz Wrocław, projekty wnętrz Wrocław, architekt Wrocław © 2016 Marmur Studio Anna Smardz