projekty   studio   oferta   kontakt   en
Metamorfoza mieszkania


Brakowało tylko niektórych mebli. Mieszkanie wykończył deweloper, meble kuchenne wybrali właściciele. Wspólna praca zaowocowała całkowitą metamorfozą, pozornie wyposażone i ukierunkowane stylistycznie mieszkanie zyskało nowy współczesny wygląd inspirowany stylem mid-century modern. 


Szare ściany, ozdobne listwy i część wyposażenia zdradzały styl nowojorski - widoczny zamysł architekta biura deweloperskiego. Rozmowa z inwestorami sugerowała obranie innego toru. Klienci chcieli mieć w swoim domu polskie meble, współczesne i vintage, i elementami stylem mid-century modern (w salonie stał skandynawski odpowiednik fotela z podnóżkiem Eames Lounge Chair). Należało zatem przenieść nowe wytyczne na deweloperski grunt, przy okazji dodając coś od siebie. Zaprojektowaliśmy okno stalowe w ścianie dzielącej pomieszczenia, rząd halogenów nad sofą zamieniliśmy na pojedynczą oprawę w stylu mid-century. Wymieniane meble sprzedaliśmy. Dobraliśmy nowe oświetlenie i wszystkie meble oprócz sofy i łóżka. Połączyliśmy sypialnię z garderobą szarozielonym kolorem. Kuchnię, salon i przedpokój przemalowaliśmy na biało. W mieszkaniu zapanował współczesny łagodny minimalizm.

inwestor: prywatny autor: Anna Smardz Marmur Studio projekt: 2018 realizacja: 2019 powierzchnia: 65m2 lokalizacja: Wrocław zdjęcia: Maciej LulkoZobacz zdjęcia PRZED i PO!Klienci chcieli mieć w swoim domu polskie meble, współczesne i vintage, z szacunkiem odnieśli się do popularnego w Stanach Zjednoczonych stylu mid-century modern (czego dowodem był stojący w salonie skandynawski odpowiednik fotela z podnóżkiem Eames Lounge Chair).
Zaprojektowaliśmy okno stalowe w ścianie dzielącej pomieszczenia.Dobraliśmy nowe oświetlenie i wszystkie pozostałe meble oprócz sofy i łóżka.

Połączyliśmy sypialnię z osobną garderobą wspólnym szarozielonym kolorem.︎


Architekt Wnętrz Wrocław
Anna Smardz MARMUR STUDIO
- projektowanie wnętrz © 2024